Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:
Znajdź obiekt w bazie pobytowo-noclegowej:

Leczenie schorzeń ginekologicznych

ginegologia

Profil ginekologiczny w leczeniu uzdrowiskowym poświęcony jest profilaktyce i leczeniu schorzeń układu moczowo-płciowego w kobiet. Do kuracji w uzdrowisku powinny zgłaszać się panie, u których ginekolog stwierdził stany zapalne pochwy, nowotwór narządów rodnych czy niepłodność.
Z tej formy leczenia często korzystają także kobiety, które przygotowują się do zabiegu in vitro, ponieważ do kuracji uzdrowiskowej kobiet z problemami ginekologicznymi korzysta się z bogactwa naturalnego zawartego w borowinie, która zawiera niewielkie ilości hormonów wpływających korzystnie na organizm człowieka.
Wśród palety zabiegów borowinowych proponowanych przez lekarzy znajdują się specjalne tampony borowinowe, okłady czy plastry.

Profil leczniczy poszczególnych miejscowości uzdrowiskowych wynika z zróżnicowanego położenia geograficznego, warunków klimatycznych, charakterystycznej jonizacji powietrza, temperatury, ciśnienia atmosferycznego, obecności naturalnych bogactw leczniczych.

Istotą leczenia uzdrowiskowego (balneoterapii), jest wspólne oddziaływanie wszystkich tych czynników na organizm. Aby leczenie metodami uzdrowiskowymi było skuteczne, musi być przeprowadzone w odpowiednio długim czasie, a bodźce lecznicze powinny być właściwie dawkowane.

Schorzenia o profilu ginekologicznym leczone są w uzdrowiskach:

Busko-Zdrój, Ciechocinek, Czerniawa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Goczałkowice-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Krynica-Zdrój, Połczyn-Zdrój, Wapienne.

 
Hotel "REZYDENCJA GREEN PARK"
Miasto : 87-720 Ciechocinek
Ulica : ul.Szmurły 14
Numer telefonu : Tel/fax 54 416 26 92 Tel kom 605 695 422
Adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Ośrodek Wypoczynkowy "PSZCZELINIEC"
Miasto : Krasnobród
Ulica : Wczasowa 23
Numer telefonu : 84-660-70-58
Adres e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Uzdrowiska - strona główna
zmienklimat
bazaobiektowiuslug_off
porady
newsletter

Login:
Email:

profilelecznicze
rodzajezabiegow
Reklamy

ULOTKI.net

Tajemniczy Dolny Śląsk - serwis miłośników tajemnic i odkrywców skarbów

 Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A   Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju   Pałac Jedlinka